Cestovní kancelář SKOL s.r.o.

Dačického 1009/9
140 00 Praha 4 - Pankrác

Tel.: 261 218 737
Skype: SKOL - cestovní kancelář
Fax: 261 218 736
E-mail: skol@skifrance.cz

  Aktuální katalog lyžování ve Francii


Val Thorens 2300–3200 m

Lyžování ve výšce:
1400 - 3200 m
ubytování ve výšce:
1800–2300 m
sjezdových tratí: 150 km
sjezdovka-zelena
12
sjezdovka-modra
29
sjezdovka-cervena
30
sjezdovka-cerna
7
počet lanovek: 28
lanovka
0
Kabinková lanovka
16
Sedačková lanovka
29
Vlek
11

Val Thorens patří několik nej – je to nejvýše položené evropské středisko a leží v lyžařsky nejrozsáhlejší oblasti na světě, v Trois Vallées. Panují zde stabilní podmínky. Užijete si jízdu v prachovém sněhu prozářenou slunečními paprsky, neztrácející na síle po dobu celé sezóny, která trvá od prosince až do května. Sjezdovky dávají příležitost jak začátečníkům tak pokročilým, lyžařům i snowboardistům a rozbíhají se do všech stran, což vám umožňuje dokonale poznat všechna zákoutí tohoto areálu. Od místa vašeho ubytování není většinou daleko k vlekům, rezidence se převážně nacházejí přímo na svazích. Připraveno je 140km sjezdových tratí, 31 vleků a lanovek a 67 sjezdovek, chybí zde pouze běžecké stopy. Jednou z velkých atrakcí je visutá kabinová lanovka na Cime de Caron (3195m n. m.), která najednou přepraví 150 osob.
Sportovní nabídku střediska rozšiřuje budova sportovního centra, ve které najdete kurty na tenis, squash, badminton, zahrát si můžete stolní tenis, fotbal, volejbal, pozemní hokej a k dispozici je i horolezecká stěna. Pro chvíle odpočinku bylo zřízeno aquacentrum s bazénem, vířivkami, soláriem, saunou, párou, tureckými lázněmi a posilovnou.

Málokdo odolá místním restauracím, kavárnám, vinárnám, barům a v průběhu celé sezóny se návštěvníci zabaví nejrůznějšími kulturními akcemi od show akrobatického lyžování až po noční sjezd s loučemi. Někdo se snad i nechá zlákat k letu na motorovém rogalu a k nezapomenutelným zážitkům patří jízda na saních či bobech na 6 km dlouhé dráze. Opomenuti nebyli ani vyznavači pěší turistiky. K službám už je nutné jen dodat, že v centru se nachází lékařská pomoc, pošta, banka, obchodní centrum a nákupní trhy.

Mapka střediska: