Arabba - Marmolada 1470 - 3264 m

Arabba - Marmolada

Skiareál Arabba Marmolada je jednou z absolutních špiček mezi lyžařskou nabídkou Itálie. Je zde naprosto dokonalý systém lyžařského propojení celého areálu i provázanost se sousedními středisky Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

Celému areálu vévodí nejvyšší hora Dolomit zv. Marmolada (3342 m). Visutou kabinovou lanovkou se dá dostat až do výše 3269 m na vrchol Punta Rocca a sjezd z něj by neměl vynechat žádný příznivce sjezdového lyžování.

Nejznámější sjezdovky Arabby se proplétají v členitém skalnatém severním svahu Porta Vescovo, na němž se drží sníh v dobré kvalitě nejméně do půlky března. Z něj vede páteřní trať Sella Rondy směrem k průsmyku Passo Pordoi, nad nímž stékají velmi atraktivní, terénně hravé červené sjezdovky z vrcholu Belvedere (nad Canazei / Val di Fassa) podél kryté 4sedačky Lezuo. Zpět směrem k Arabbě odtud klesá mírná přejezdová cesta. Arabbou prochází trasa oblíbeného lyžařského okruhu Sella Ronda, který městečko překonává krátkou sedačkovou lanovkou, díky níž odpadl dřívější pěší pochod. více >