Cestovní kancelář SKOL s.r.o.

Dačického 1009/9
140 00 Praha 4 - Pankrác

Tel.: 261 218 737
Skype: SKOL - cestovní kancelář
Fax: 261 218 736
E-mail: skol@skifrance.cz

  Aktuální katalog lyžování ve Francii


Val Cenis 1300 - 1500 m

Lyžování ve výšce:
1300-1500 m
sjezdových tratí: 125 km
sjezdovka-zelena
10
sjezdovka-modra
16
sjezdovka-cervena
23
sjezdovka-cerna
5
počet lanovek: 0
lanovka
0
Kabinková lanovka
2
Sedačková lanovka
13
Vlek
10

Středně velká lyžařská oblast Val Cenis ležící v horní části údolí Maurienne v blízkosti národního parku La Vanoise v sobě dovedně kombinuje tradiční horské prostředí s modernitou. Skládá se z několika horských vesnic (Lanslevillard, Les Champs, Lanslebourg a Termignon), k jejichž propojení došlo teprve před několika lety, čímž vznikla lyžařská oblast nabízející přibližně 125 km sjezdovek. Lyžování si zde vzhledem k podmínkám mohou vychutnat bez problémů jak rodiny s dětmi, které ocení zejména spodní části areálu, tak i zkušení lyžaři, pro něž jsou připraveny horní části svahů. Začátečníky nepochybně potěší zejména nejdelší zelená sjezdovka v Evropě - 10 km dlouhá Escargot. Naopak milovníci volných terénů mohou vyzkoušet oblasti Tomba nebo Moraine. Na snowboardisty pak čekají dva snowparky.K dispozici jsou ve Val Cenisi kvalitně upravené běžecké tratě, vedoucí kolem jezera Lac du MontCenis.

Sněhu je v oblasti díky blízkosti ledovců a kvalitnímu zasněžování většinou dostatek až do jarních měsíců.

Val Cenis nabízí svým návštěvníkům kromě lyžování i celou řadu dalších možností nejen sportovního, ale i kulturního vyžití. Navštívit můžete kupříkladu místní sýrárnu, savojské trhy nebo starobylou vesničku BonnevalsurArc.

Mapka střediska:

Upozornění!

Do tohoto střediska hromadné autobusové zájezdy nepořádáme. Můžete si však vybrat z individuálních zájezdů a my vám rádi zajistíme autobusovou dopravu do střediska a zpět za 2.600 Kč/os.